Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 21.03.2018, 19:31

Червонополянська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Категорії розділу
Інформатика [3]
Початкова школа [6]
Хімія - біологія [0]
Математика [1]
Трудове навчання [2]
Креслення [1]
Образотворче мистецтво [1]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Блог

Головна » 2016 » Січень » 26 » 11кл. Креслення
11:50
11кл. Креслення

1. Призначення та зміст складального креслення.

 

Складальне креслення – документ, який містить зображення складальної одиниці та інші дані, потрібні для її складання ( виготовлення) і контролю. У конструкторських бюро за складальними кресленнями виконують робочі креслення деталей, а далі технічні відділи підприємств використовують їх для підготовки виробництва, розробки технологічної документації, контролю та приймання готових виробів.

 

За призначенням складальне креслення повинно містити:

1)            зображення складальної одиниці, яке дає уявлення про розміщення і взаємозв’язок складових частин, забезпечує можливість здійснення складання та контролю складальної одиниці; при потребі на складальних кресленнях має бути додаткова схема з’єднання і розміщення складових частин виробу;

2)            розміри з їхніми граничними відхиленнями та інші параметри і вимоги, які  мають бути виконані чи проконтрольовані за даним складальним кресленням;

3)            вказівки про характер спряження і методи його виконання, якщо точність спряження забезпечується в процесі складання виробу не заданими граничними відхиленнями, а підбиранням та пригінкою деталей тощо;

4)            вказівки про спосіб з’єднання не рознімних частин виробу (зварних, паяних та інших);

5)            номери позицій складових частин виробу;

6)            основні характеристики виробу (при потребі).

На складальних кресленнях, коли це необхідно, наводять дані та зображення, які додатково пояснюють будову і принцип виробу. Наприклад: стрілки, які вказують напрямок обертання валів; модуль кількість зубів, кут нахилу і напрям зубців зубчастих коліс; діаметрів початкових кіл зубчастих коліс; міжосьові відстані зубчастих передач; вказівка про ліву різьбу LH; позначення різьби, якщо вона не визначена у специфікації чи технічних вимогах; зображення профілю спеціальної різьби (за допомогою місцевого розрізу) тощо.

Розглянемо характерні особливості складального креслення на прикладі виробу «Редуктор конічний одноступінчастий». Такий виріб досить поширений, він входить до складу приводу робочого руху багатьох машин і механізмів (конвеєрів, підйомників, насосів, кранів тощо).

Редуктор показано виглядом спереду і горизонтальним розрізом, січна площина якого одночасно через вісь кожного з валів і площину рознімання корпусу і кришки редуктора. Ці два зображення дають повне уявлення про зовнішній вигляд редуктора (вигляд спереду) і про його внутрішню будову (горизонтальний розріз), про розміщення і взаємозв'язок деталей у середині редуктора,а також про форму самих деталей, що входять до складу редуктора (корпус, кришка, вали, зубчасті колеса, підшипники, кріпильні деталі). Як видно з наведеного прикладу, на розрізі редуктора суміжні деталі заштриховано у різних напрямках. Це зроблено для того, щоб краще відрізняти контури зображень окремих деталей.

Для складання редуктора використовують уже раніше виготовлені деталі. Тому їхні розміри на складальному кресленні не наносять. Креслення редуктора має невелику кількість розмірів, які пов'язані тільки зі складанням виробу та контролем за цим процесом. Це також характерна особливість складального креслення.

Складальне креслення, на відміну від робочого, містить зображення деякої кількості взаємозв'язаних деталей.

Основні відомості про кожну деталь (ЇЇ назва, деякі основні параметри, якщо деталь стандартна — то кількість деталей у виробі) заносять у специфікацію, яка додається до кожного складального креслення. Щоб скласти специфікацію, кожній деталі надають порядковий номер, який проставляють на поличках лінІй-виносок. Лінію-виноску проводять від зображення деталі.

В умовах виробництва поряд зі складальними кресленнями в разі потреби застосовують креслення загального вигляду, габаритні та монтажні креслення.

Креслення загального вигляду визначає конструкцію зображеного на ньому виробу в цілому, пояснює принцип його дії і взаємодію складових частин. За кресленням загального вигляду розробляють робочі креслення деталей і виконують складальне креслення виробу. Відомостей, необхідних для складання (чи виготовлення) і контролю виробу, таке креслення не містить.

Габаритні креслення, як і креслення загального вигляду, не призначені для виготовлення за ними виробів. Тому вони не містять даних для виготовлення і контролю. У зв'язку з цим габаритні креслення виконуються з максимальними спрощеннями.

Кількість виглядів на габаритному кресленні роблять мінімальною, але разом з тим такою, щоб дати вичерпне уявлення про зовнішні обриси виробу, положення його виступних частин (важелів, маховиків, ручок, кнопок тощо), елементи, які мають бути постійно у полі зору (наприклад, шкали), розміщення елементів зв'язку виробу з іншими виробами. На габаритному кресленні показують крайні положення частин. які переміщуються, висовуються чи перекидаються, важелів, кареток, кришок на завісах.

Вироби на габаритних кресленнях зображають суцільними товстими основними лініями, а обриси частин. що переміщаються у крайніх положеннях,— штрих-пунктирними з двома крапками тонкими лініями. На габаритному кресленні наносять габаритні, встановлювальні та приєднувальні розміри виробу, а в разі потреби — розміри, які визначають положення виступних частин.

На монтажному кресленні зображення виробу, що монтується, виконується суцільними товстими основними лініями, а пристрій, до якого кріпиться виріб, — суцільними тонкими лініями. Тут показують встановлювальні та приєднувальні розміри (у разі потреби — з граничними відхиленнями), а також розміри, які визначають специфічні вимоги до розміщення виробу (відстані до стін приміщення, сусідніх установок, висоту, на яку повинен бути встановлений виріб, тощо)

 

 

Монтажні креслення виконують за правилами, встановленими для складальних креслень, але зі спрощеними зображеннями. Перелік складових частин, потрібних для монтажу(включаючи і монтований виріб), розміщають на кресленні, оформляючи  його у  вигляді специфікації. Іноді замість цього переліку вказують позначення виробу, що монтується, а також складальних одиниць, деталей і матеріалів, потрібних для монтажу, на поличках ліній-виносок.

Складальні одиниці з ображаються на кресленнях виглядами, розрізами і перерізами. Найбільше на складальних кресленнях міститься розрізів. Це цілком закономірно, тому що якраз розріз дає змогу з'ясувати внутрішню будову складальної одиниці. При цьому деталі складальних одиниць також здебільшого зображають розрізами. Застосування розрізів на складальних кресленнях зумовлено конструктивними особливостями форми деталей складальних одиниць.

У випадку симетричного зображення поєднують на одному зображенні половину вигляду з половиною розрізу.

Характер зображень на складальному кресленні визначається особливостями зображення деталей, які входять до складу складальної одиниці. Залежно від впливу форми деталі на вибір зображення всі деталі можна умовно поділити на три групи.

Кількість зображень та їхній зміст на складальному кресленні залежать від потреби з'ясування форми та взаємного розміщення деталей складальної одиниці.

Вигляди на складальних кресленнях, що розміщені у проекційному зв'язку, не позначаються і не надписуються. Додаткові вигляди і вигляди, розміщені поза проекційним зв'язком, позначають стрілкою і буквами «А», «Б», «В» і т.д.

Прості та складні розрізи позначають розімкненою лінією зі стрілками і буквами. «А - А», «Б - Б», «В - В» тощо. Прості розрізи зі січною площиною, що проходить через вісь симетрії виробу або зображення яких розміщені на місці відповідних виглядів, не позначаються. Місцеві розрізи обмежують суцільною хвилястою лінією.

Штриховка однієї деталі (чи однакових деталей) на всіх її зображеннях виконується з нахилом 45° в один бік і однаковою відстанню між лініями штриховки. На зображеннях суміжних деталей штриховку урізноманітнюють, змінюючи напрям її нахилу та відстань між лініями штриховки або зсуваючи лінії однієї деталі відносно іншої. Елементи, товщина яких на кресленні 2 мм і менше, у розрізах 1 перерізах зачорнюють незалежно від виду матеріалу.

11 клас Захист Вітчизни

У загальновійськовому бою важливою є роль сер¬жантів і солдатів. Для досягнення перемоги над ворогом вони повинні досконало знати та утримувати в постійній бойовій готовності свою зброю і бойову техніку, майстер¬но володіти ними та вміло застосовувати в бою.

Крім того, кожний сержант і солдат повинен бути гото¬вий замінити товариша, який вибув зі строю, тому знан¬ня суміжної військової спеціальності є обов'язковим.

Кожний сержант і солдат зобов'язаний:

знати бойове завдання взводу» свого відділення (танка) та своє завдання;

знати організацію, озброєння, техніку та тактику під розділів противника, особливо бойові можливості його танків, інших броньованих машин та протитанкових засобів, їхні найуразливіші місця;

знати озброєння і техніку свого підрозділу;

знати розміри, обсяг, послідовність та терміни облад¬нання фортифікаційних споруджень;

уміти швидко обладнувати окопи та укриття, в тому числі із застосуванням вибухових речовин, здійснювати маскування;

у бою постійно вести спостереження, своєчасно виявляти противника і негайно доповідати про нього коман¬дирові;

стійко і завзято діяти в обороні, сміливо і рішуче в наступі; знищувати противника, особливо його танки та інші броньовані машини, усіма способами і засобами; вміло пересуватися на полі бою, вибирати вогневі позиції (місця для стрільби); виявляти хоробрість, ініціативу та спритність в бою, подавати допомогу товаришеві;

бути фізично міцним та витривалим,, володіти прийомами рукопашного бою;

уміти розпізнавати повітряного противника і вести вогонь по його пролітаючих цілях зі стрілецької зброї;

захищати командира в бою; у випадку його поранення або загибелі сміливо брати на себе командування підрозділом;

знати способи захисту від зброї масового ураження та високоточної зброї противника; уміло використовувати місцевість, засоби індивідуального захисту та захисні влас¬тивості машин; долати загородження, перешкоди та зони зараження, встановлювати та знешкоджувати протитан¬кові та протипіхотні міни, проводити спеціальну обробку;

без дозволу командира не залишати свого місця в бою; при пораненні або ураженні радіоактивними, отруйними речовинами, біологічними засобами, а також запалювальною зброєю вживати необхідних заходів само- і взаємодопо¬моги, і, лише отримавши наказ відправитися на медич¬ний пункт, солдат може піти з поля бою, взявши із собою особисту зброю; при неможливості самостійно пересуватися слід відповзти зі зброєю в укриття і чекати санітарів;

уміти готувати озброєння та боєприпаси до бойового за¬стосування, швидко споряджати патронами обойми, магазини, стрічки; слідкувати за витрачанням боєприпасів та заправленням бойової машини піхоти (бронетранспорте¬ра), танка пальним, вчасно доповідати своєму командиру про використання 0,5 і 0,75 носимого (возимого) запасу боєприпасів та заправлення пальним; при пошкодженні бойової машини піхоти (бронетранспортера), танка швидко вживати заходів щодо їх відновлення.

У сучасному бою солдат повинен уміти непомітно і швидко пересуватися будь-якою місцевістю під вогнем противника і водночас безперервно спостерігати за ним, вести прицільний вогонь із своєї зброї, вибирати позиції, дасі б надавали йому перевагу над противником, і швидко їх обладнувати, знищувати усіма способами танки і броньовані машини противника.

Широке впровадження ядерної та високоточної, вдосконаленої звичайної зброї, використання у військовій справі останніх досягнень науки і техніки змінили зміст бою«: Це вже не тільки зіткнення мотострільців, танків та авіації, а й потужні вогневі удари по противнику, застосування найновіших засобів зни¬щення, висока маневреність, просторовий розмах. Проте у сучасному загальновійськовому бою вирішальна роль, як і раніше, належить воїнові, бо саме йому доводиться бути за пультом пускових установок, за важелями бойових машин, десантуватися з неба і з моря, брати штур¬мом укріплення і зрештою здобувати перемогу в бою.

Категорія: Креслення | Переглядів: 126 | Додав: Ivan | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2018
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz