Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 21.03.2018, 19:29

Червонополянська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Категорії розділу
Інформатика [3]
Початкова школа [6]
Хімія - біологія [0]
Математика [1]
Трудове навчання [2]
Креслення [1]
Образотворче мистецтво [1]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Блог

Головна » 2016 » Січень » 25 » Інформатика як термін.
11:19
Інформатика як термін.

Інформатика

Термін інформатика виник в 60-х рр.. у Франції для назви області, що займається автоматизованою обробкою інформації за допомогою електронних обчислювальних машин. Французький термін утворений шляхом злиття слів “інформація” і “автоматика” і означає “інформаційна автоматика або автоматизована переробка інформації”. В англомовних країнах цьому терміну відповідає синонім computer science (наука про комп’ютерну техніку).

Існує безліч визначень інформатики, що пов’язано з багатогранністю її функцій, можливостей, форм, методів. Одне з найбільш загальних визначень таке.

Інформатика – це область людської діяльності, пов’язана з процесами перетворення інформації за допомогою комп’ютерів і їх взаємодією з середовищем застосування.

Часто виникає плутанина понять “інформатика” і “кібернетика”. Спробуємо роз’яснити їх схожість і відмінність.

Кібернетика – це наука про загальні принципи управління в різних системах: технічних, біологічних, соціальних та ін

Інформатика займається вивченням процесів перетворення і створення нової інформації більш широко, практично не вирішуючи завдання управління різними об’єктами, як кібернетика. Інформатика з’явилася завдяки розвитку комп’ютерної техніки, базується на ній і абсолютно немислима без неї. Кібернетика розвивається сама по собі і, хоча досить активно використовує досягнення комп’ютерної техніки, абсолютно від неї не залежить, тому що будує різні моделі управління об’єктами.

Інформатика в широкому сенсі являє собою єдність різноманітних галузей науки, техніки і виробництва, пов’язаних з переробкою інформації.

Інформатику у вузькому сенсі можна уявити як що складається з трьох взаємопов’язаних частин.

Інформатика як галузь народного господарства складається з однорідної сукупності підприємств різних форм господарювання, де займаються виробництвом комп’ютерної техніки, програмних продуктів і розробкою сучасної технології переробки інформації. Специфіка і значення інформатики як галузі виробництва полягають у тому, що від неї багато в чому залежить зростання продуктивності праці в інших галузях народного господарства. В даний час близько 50% всіх робочих місць в світі підтримується засобами обробки інформації.

Інформатика як фундаментальна наука займається розробкою методології створення інформаційного забезпечення процесів управління будь-якими об’єктами на базі комп’ютерних інформаційних систем. В Європі можна виділити наступні основні наукові напрями в галузі інформатики: розробка мережевої структури, комп’ютерно-інтегровані виробництва, економічна та медична інформатика, інформатика соціального страхування і навколишнього середовища, професійні інформаційні системи.

Інформатика як прикладна дисципліна займається: 
вивченням закономірностей в інформаційних процесах (накопичення, переробка, розповсюдження); 
створенням інформаційних моделей комунікацій в різних областях людської діяльності; 
розробкою інформаційних систем і технологій в конкретних областях і виробленням рекомендацій щодо їх життєвого циклу: для етапів проектування та розроблення систем, їх виробництва, функціонування і т.д.

Головна функція інформатики полягає в розробці методів і засобів перетворення інформації та їх використання в організації технологічного процесу переробки інформації.

Завдання інформатики полягають у наступному: 
дослідження інформаційних процесів будь-якої природи; 
розробка інформаційної техніки та створення новітньої технології переробки інформації на базі отриманих результатів дослідження інформаційних процесів; 
рішення наукових та інженерних проблем створення, впровадження та забезпечення ефективного використання комп’ютерної техніки і технології у всіх сферах суспільного життя.

Інформатика існує не сама по собі, а є комплексною науково-технічної дисципліною, покликаної створювати нові інформаційні техніки і технології для вирішення проблем в інших областях. Комплекс індустрії інформатики стане ведучим в інформаційному суспільстві. Тенденція до більшої інформованості в суспільстві в істотному ступені залежить від прогресу інформатики як єдності науки, техніки і виробництва.

ЕОМ – основне технічний засіб обробки інформації.

Комп’ютери можуть бути класифіковані за рядом ознак, зокрема: за принципом дії, призначенням, способам організації обчислювального процесу, розмірами та обчислювальної потужності, функціональним можливостям, здатності до паралельного виконання програм і ін

За призначенням ЕОМ можна розділити на три групи: 
універсальні (загального призначення) – призначені для вирішення самих різних інженерно-технічних завдань: економічних, математичних, інформаційних та інших завдань, що відрізняються складністю алгоритмів і великим обсягом оброблюваних даних. Характерними рисами цих ЕОМ є висока продуктивність, різноманітність форм оброблюваних даних (двійкових, десяткових, символьних), різноманітність виконуваних операцій (арифметичних, логічних, спеціальних), велика ємність оперативної пам’яті, розвинена організація введення-виведення інформації; 
проблемно-орієнтовані – призначені для вирішення більш вузького кола завдань, пов’язаних звичайно з технологічними об’єктами, реєстрацією, накопиченням і обробкою невеликих обсягів даних (керуючі обчислювальні комплекси); 
спеціалізовані – для вирішення вузького кола завдань, щоб знизити складність і вартість цих ЕОМ, зберігаючи високу продуктивність і надійність роботи (програмовані мікропроцесори спеціального призначення, контролери, які виконують функції управління технічними пристроями).

Категорія: Інформатика | Переглядів: 35 | Додав: Ivan | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2018
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz